Güvercin Kitap, tüm kitap kurtları için özel bir platform olmak için yola çıkıyor. İki yazar arkadaşın kafa kafaya verip aylarca üzerinde düşündükten sonra özenle kurulan kitap evimiz, bu yolun sadece bir başlangıcı. Çok yakında harika haberler ile sizlere ulaşacağız.

Buradaki asıl amacımız, özenle seçtiğimiz yazarların kitaplarını sizlere hem basılı kitap olarak hem de dijital kitap olarak sunmak. Etrafımızda pdf formatında bir çok kitap dolanmasına rağmen bunlar maalesef Telif Hakları Kanununu hiçe saymaktadır. Güvercin kitap ise yasal boyutları ile dijital kitapları size sunmaya başlamıştır.

İyi ki buradasınız. Hep birlikte büyük bir aile olacağımızdan emin olabilirsiniz. Buradaki amacımız satışını yaptıımız tüm kitaplarda okuyucumuza gereken değeri aktarabilmek.

 

Peki ya Güvercin Yayınevi?

İlk yazı hayatımıza atıldığımızda, yeni bir kitabın büyüsüne ve heyecanına kapılarak doğru seçimler yapamadık. Önümüze gelen sözleşmelere imzalar attık. hal böyle olunca kazanan değil, kaybeden olduk. Edebiyat dünyasında bu yola yeni başlayacak yazarlar, bizim gibi deneyimleyerek öğrenmesin istedik.

Biz de yazar adaylarının hem heyecanına ortak olmak hem de onların düşmeden ayakta kalmalarını sağlamak için tüm samimiyetimiz ve doğrularımızla yanlarında olmak için çıktık bu yola. Birilerinin hayatına dokunarak hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak kadar güzel bir duygu yok yaşamımızda. Biz onların hayallerini gerçekleştireceğiz, onlar da okuyucularının yüreklerine dokunacak.

Birlikte çok keyifli şeyler paylaşacağız. Fuarlar, yazarlık akademisi, yarışmalar, yeni çıkan kitabın lansmanı, yazarların tanışmasına olanak veren söyleşi partileri… Daha bir çok şey. Biz biraz titiz ve seçiciyiz. O nedenle her yazılanı değil de; edebi değeri olan, gelecek nesillerde de iz bırakacak kitapların ve değerli kalemlerin peşinde ve yanındayız.

‘’Arkanızda bırakacağınız en güzel miras, yazılı bir eserinizin nesiller boyu okunuyor olmasıdır.’’

Kurucularımız Kimlerdir?

Gülçin TÜZEL DOKUR

O Bir Gökkuşağı, Hayatı hep kurallar içinde geçmiş, asker bir babanın, gençliğinde göz açtırılmayan kızı. Çamlıca Kız Lisesi edebiyat bölümü mezunu, lise 2’de öğretmenine söylediği yalan yüzünden şiir yazmaya başlayan, ardından hikaye, güfte yazmaya devam eden, güzel sanatlara meraklı, Türk sanat müziği tutkunu… Babasından gizli Boğaziçi Musiki Vakfına gitmiş,müzik eğitimi almaya başlamış, Zeki Müren’in korosuna kabul edilmiş, Lunapark gazinosunda sahne almış biri… Daha sonra kanuna merak salarak kanun dersi almış,hatta hayat arkadaşıyla da kanuna olan merakı sayesinde tanışmış ve evlenmiş biridir. Gülçin; her şeye alınan ,ağlayan, huysuz, çok kırılgan biri. Çocukluğunda ve gençliğinde kendini çok ezdirmiş, iş hayatının ona getirmiş olduğu tecrübe, iletişim, kişiler sayesinde bu duygularını biraz olsun törpülemiş,artık lafını esirgemeyen, kendini ezdirmeyen ama hala çok kırılgan biri. Her zaman bir tutam sevgiye ihtiyaç duyan nazlı bir hanım. Seyahat etmeyi, kitap okumayı, müzik dinlemeyi seven, aşırı çiçek meraklısı, gece yatarken mutlaka kitap okuyan, her şeyi planlı ve düzenli, heyecanlı ve telaşlı, hep kalp çarpıntılarıyla iş yapan biri… Liseyi bitirdiği yıllardaki politik karışıklıktan dolayı ingiliz filolojisini kazandığı halde gidemeyen, emekli olduktan sonra Halkla ilişkiler, işletme, medya ve iletişim okuyup bitirmiş, sevgisiz, yalnız ama yine de geleceğe umutla bakan biri… Hayatta ki tek varlığı oğluna, onu daima hatırlatacak bir eser bırakmanın, kalan ömrüne yapamadıklarını sığdırmaya çalışan, ertelediği hayatı yakalamak için hızlı düşünüp, hızlı yaşamaya çalışan biri…

Berkan KARASU

O Bir Hasta, Çocuk yaşta yakalandı tedavisi olmayan tiyatro hastalığına… Sürekli okudu, izledi, oynadı ve yazdı. 1986 Yılında Aydın-Nazilli’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Aydın-Kuyucak’ta tamamladı. İlkokuldaki öğretmeni, ortaokulda karşılaştığı ve sonrasında lisede de öğretmeni olmayan devam eden edebiyat öğretmeni sayesinde sürekli üretken olmayı öğrendi. Ailesinin isteği ile öğretmen oldu. Daha sonra zihinsel engelli bireylerin eğitimi ile ilgilendi ve bu doğrultuda eğitim aldı. Çeşitli yarışmalarda şiir dalında ödüller aldı. Daha sonra yazdıklarını kitaplaştırmaya başladı. Sanat, edebiyat, eğitim alanında çeşitli sertifikalar edindi. Yazdığı “Bir Buket Aşk” ve onun devamı olan “Bir Başka Aşk – Nam-ı Diğer Bir Buket Aşk-2” çeşitli tiyatro toplulukları tarafından uzun yıllar kapalı gişe oynadı ve ödüller aldı. Öğrencileri ile birlikte yazdığı “Birlikte” isimli hikaye kitabı ile edebiyat dünyasına en genç yazarları kazandırmıştır. En genç şairleri kazandırmak için çalışmalarına devam etmektedir. Zihinsel engelli bireylerin ailelerine kaynaklık edecek araştırmalarını kitaplaştırmak üzeredir. Yolları Gülçin DOKUR ile kesince birlikte yayınevi kurmaya karar verdiler. Türk yazın dünyasına yeni bir soluk getirmek için çıktıkları bu yolda, emin adımlarla ilerliyorlar. Çeşitli özel okul ve rehabilitasyon merkezlerinde öğretmenlik ve yöneticilikler yapan kurucularımızdan Berkan KARASU evli ve iki çocuk babasıdır.